Kome je do morala u politici, neka ide u NSPM

Evropski sud za ljudska prava pretvorio se u političku instituciju

Komentari (10) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 utorak, 29 avgust 2023 08:50
Aleksandar
Eto šta se napravi od suda kad se tamo postave sve smi Sorošovci.
Preporuke:
30
1
2 utorak, 29 avgust 2023 09:49
raspad rimskog carstva
Nije samo sud u pitanju, cela EU je politički, ideološki zastranila i rekao bih mentalno se razbolela bez ikakvog preterivanja. To se i desi kad se političkim odlukama definiše ko je mentalno bolestan i poremećen a ko više nije.
Preporuke:
27
1
3 utorak, 29 avgust 2023 10:30
neko iz mase
Narodne banke i vrhovni sudovi su zahvaljujući globalnoj konstelaciji i vladavini levo-liberalne ideologije, pod maskom navodne nezavisnosti, zapravo postali deo globalnih sila i agenti uticaja nove, štetočinske ideologije.
Preporuke:
28
0
4 utorak, 29 avgust 2023 11:12
Milojica
Svojim bahaćenjem, inaćenjem, kontriranjem, sami Srbi će najveću štetu nanijeti Republici Srpskoj. Dalje enormno osiromašenje naroda, mortalitet i iseljavanje. Danas u Republici Srpskoj jedva da ima 700 hiljada Srba.
Preporuke:
9
28
5 utorak, 29 avgust 2023 16:07
Deda Mića, penzioner
Šta, muslimani bi, pored toga što već biraju muslimanske i hrvatske predstavnike u vlasti BiH, da biraju i srpske predstavnike. Sad su ga baš preterali - nema smisla, ili što bi narod rekao "puno mačku teleća glava".
Preporuke:
21
0
6 sreda, 30 avgust 2023 18:54
Igranje na pogresnog konja (opet)
Ovde je rijec o ljudskim pravima i diskriminaciji. Nemoguce je u sred Evrope u danasnje vreme imati zakone koji jednu etnicku skupinu tretiraju kao povlastenu. Ne moze clana presednistva cele drzave birati samo jedan narod ili deo drzave. Srbi su pre rata u Bosni imali vece opstina. S obzirom da su bili vecina u najvecem broju opcina u BiH to vece je bilo u srpskim rukama. I u vecu gradjana Srbi su pre rata imali vise poslanika nego sada.Rusen je ustav koji je najvise Srbima odgovarao Po starom ustavu Srbi su da Hrvatima mogli vladati celom Bosnom
Preporuke:
3
11
7 sreda, 30 avgust 2023 19:16
Dragan R
@Milojica
A šta treba Srbi da rade? Da ćute i klimaju glavom na svaki bezobrazluk i otimačinu? Znaš li uopšte šta znači ta presuda tzv Evropskog suda za ljudska prava? Ako je uopšte doneta i ako je zaista takva. Znači da Srbima njihovog predstavnika u predsedništvu BiH i njihove poslanike u Skupštini BiH biraju muslimani (i Hrvati naravno). Znaš li da je to rušenje Dejtonskog sporazuma (i Ustava BiH kao njegovog dela) na kome počiva država BiH. Znaš li da je to rasturanje i gašenje Republike Srpske i svođenje Srba na obespravljenu nacionalnu manjinu? Nema tu nikakvog bahaćenja i inaćenja, to je nalog savesti svakom razumnom Srbinu u BiH.
Preporuke:
17
3
8 četvrtak, 31 avgust 2023 08:00
Vikar
Šta je sterije, ili šta je jače u pravu - Dejtonski sporazum kao međunarodni mirovni sporazum ili Evropski sud za ljudska prava, odnosno njegova presuda. Nisam pravnik, ali mi se čini da je ESLJP morao da se kreće u okvirima Dejtoskog sporazuma imajući u vidu njegovu specifičnu težinu. U suprotnom, rizikuje da uvede narode BiH u ratno stanje, a moj utisak je da mu je to bio cilj. E, ko rat pravio o glavi mu se radilo.
Preporuke:
5
0
9 četvrtak, 31 avgust 2023 09:10
AH
Zar je iko ikad ozb mislio da je išta u vezi zapada mimo(njihove) politike?

Godinama bih umirao od sramote kada čujem da su građani Srbije prvi u evropi po broju tužbi sudu u Strazburu, mahom u sporovima protiv Srbije (pa makar i ove ovakve Srbije).

To je ujedno i jedan od najboljih pokazatelja stanja našeg duha.
Preporuke:
1
0
10 četvrtak, 31 avgust 2023 10:16
Dragan R
@Vikar
Posao sudova je da presuđuju na osnovu zakona koje je neko drugi (Skupština) doneo. Sudovi ne mogu da pišu zakone, niti da određuju da li je zakon dobar ili ne i da nalažu njegovu izmenu. Isto važi i za međunarodne sudove. I oni mogu samo da sude na osnovu međunarodnih pravnih akata (Povelja UN, međunarodni bilateralni ugovori-sporazumi, međunarodne konvencije,...) a ne mogu da donose ta akta, da određuju da li su dobra ili ne i da nalažu njihovu izmenu. A Evropski sud za ljudska prava je upravo to uradio. Osporio je validnost potvrđenog međunarodnog ugovora, Dejtonskog sporazuma i Ustava BiH kao njegovog sastavnog dela. To je isto kao kada bi, na primer, neki naš sud oslobodio dokazanog lopova zato što po mišljenju tog suda zakon po kome mu sude nije dobar. Dejtonski sporazum je izvor međunarodnog prava i temelj postojanja BiH kao države i mogu ga promeniti ili ukinuti samo oni koji su ga i potpisali. Ili se u suprotnom ukida sama država.
Preporuke:
2
0

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, „Zajednica srpskih opština“ na KiM biti formirana do kraja 2023. godine?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner